Sepetinizde 0 Ürün Bulunmaktadır. Sepetime Git

1. Sanal mağazamızdan satın almış olduğunuz ürün kusurlu ya da ayıplı değil, fakat herhangi bir nedenle iade etmek istiyorsanız ürününüzü;

- En geç 7 gün içerisinde,
- Faturası ile birlikte (firma adına kesilen faturalarda, fatura ve iade faturası),
- Eksiksiz, tüm aksesuarları ve kutusu deforme edilmemiş halde,
- Köpükleri, kitapçıkları CD’leri tam ve bozulmamış bir şekilde,
- Koruma bandı bulunan ürünlerde bu bant sökülmemiş halde,
- Orijinal ambalajında veya kutusunda kargo etiketi gibi yabancı etiket, bant, yazı vb. olmaması şartıyla,
- Orijinal ambalajında yeniden satılabilir durumda olması ve “aldığınız gibi olmak kaydı” ile doğrudan tarafımıza göndermeniz gerekir.
Bu tür durumlarda kargo ücreti gönderene aittir.
 
2. Kusurlu ve ayıplı ürünlerde herhangi bir hizmet bedeli alınmaksızın, ürünün faturası ile birlikte 7 gün içinde iade hakkı tüketicide bulunmaktadır.
 
3. Tarafımıza ulaşan ürünler işlemin süresi, değişim ise tedarikçi firmanın stoklarına bağlı olarak, iade ise yetkili servisin vereceği rapora bağlı olarak, onarım ise yine yetkili servisin onarım süresine bağlı olarak değişmektedir. Ürünlerin garantileri, değişim ve onarımları yetkili servisler vasıtasıyla yapılamaktadır. Yetkili servisler dışında yapılan müdahaleler ürün/ürünlerinizi garanti dışı bırakabilir.
Ürününüz arızalanırsa veya teknik bir problem yaşarsanız tarafımızla bağlantı kurmanıza gerek kalmadan, garanti belgenizde yer alan servis hizmetlerini vermekle yükümlü olan firma size destek olacaktır.
 
4. Fiyatlarda oluşabilecek değişikliklerden dolayı iade talebinde bulunulamaz. akta bilgisayar, piyasa koşullarına bağlı ani değişikliklerde fiyatlarını değiştirme hakkını saklı tutar. Artan veya azalan fiyatlardan dolayı firmamız herhangi bir yükümlülük altına sokulamaz.
 
5. Kullanım kılavuzunda belirtilen bir kullanım hatası, ürün standartlarında varolmayan bir özellik için, ürünün garanti belgesinde yazılı garanti şartlarına aykırı bir durumda akta bilgisayar sorumlu tutulamaz, değişim ve iade talep edilemez.
 
6. Almış olduğunuz ürün kargo şirketi aracılığı ile size ulaştırılmış ise ürünün ambalajına zarar vermeyecek şekilde kargo sorumlusunun yanında açarak kontrolünü yaptıktan sonra teslim almalısınız. Sevkiyat sırasında meydana gelmiş bir eksiklik veya üründe hasar var ise kargo görevlisine tutanak tutturmalısınız. Taşıma sırasında oluşabilecek problemlerden ilgili kargo şirketi sorumludur.
 
7. İade şartlarını sağlayan ürünün iadesinde işlemlerin başlatılabilmesi için varsa ürünle birlikte gönderilen hediyelerinin de kusursuz olarak iade edilmesi zorunludur.
 
8. İade edilecek ürünün faturası bir firmaya ait ise ilgili firmanın ürün iadesi için iade faturası kesmesi gerekmektedir.
 
9. İade işlemine konu olan ürün ile ilgili olarak her türlü kargo vb. ücretler tüketiciye aittir. Ayıplı ürünlerde kargo ücreti tarafımızca karşılanmaktadır.
 
10. Yukarıda sayılı olan şartlardan herhangi biri sağlanamamış olan iade ve değişim talepleri “olumsuz” olarak sonuçlandırılır ve tarafımıza ulaşan ürünün iade ve değişim işlemi yapılmaz, ürün tekrar alıcıya gönderilerek izleyeceği yol tarafımızca bildirilir.
 
11. Ürün kontrol edildikten sonra gerekli iade şartları sağlanıyorsa, ilgili birimimiz tarafından ürün değişimi veya ödeme iadesi işlemleri 5-7 iş günü içerisinde sonuçlandırılır.
aktabilgisayar.net'ten Alıntıdır.