Sepetinizde 0 Ürün Bulunmaktadır. Sepetime Git

İşbu sözleşme 13.06.2003 tarih ve 25137 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereği internet üzerinden gerçekleştiren satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğuna istinaden düzenlenmiş olup, maddeler halinde aşağıdaki gibidir.

 
MADDE 1– KONU
İşbu sözleşmenin konusu, SATICI'nın, ALICI'ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.
 
MADDE 2.1 - SATICI BİLGİLERİ
Ünvan: akta bilgisayar - akın tatlı
Adres: Meşrutiyet cad. konur 1 sok 19/4 kızılay - ANKARA
Tel. :0312 417 0 418 – E-posta: info@aktabilgisayar.com
 
MADDE 2.2 - ALICI BİLGİLERİ
www.aktabilgisayar.net isimli online alışveriş sitesinden üyelik işlemlerini gerçekleştirerek ya da gerçekleştirmeden ürün/hizmet satın alan kişi. Sipariş verirken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.
 
MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ
Malın / Ürünün / Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır.
 
MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER
4.1 - ALICI, Madde 3'te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
 
4.2 - Sözleşme konusu ürün veya ürünler, yasal 7 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Bu süre ALICI’ya daha önce bildirilmek kaydıyla en fazla 10 gün daha uzatılabilir.
 
4.3 - Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesininden akta bilgisayar sorumlu tutulamaz.
 
4.4 - akta bilgisayar, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
 
4.5 - Sipariş konusu ürünün teslimatı için bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, akta bilgisayar ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
 
4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini akta bilgisayar'a ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması durumunda, ürünün 3 gün içinde akta bilgisayar'a gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.
 
4.7- akta bilgisayar mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödedigi tutar, 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.
 
4.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için ilk başta yetkili servise gönderilmelidir.
 
MADDE 5- CAYMA HAKKI
ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren (7) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde akta bilgisayar'a e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün ilgili madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması, ambalajı deforme olmamış olması, üzerinde yabancı etiket (kargo etiketi vb) gibi yeniden satışa uygunluğunu bozan durumların bulunmaması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün akta bilgisayar'a gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 10 iş günü içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır.
Ayrıca, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen, niteliği itibari ile hızlı bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar ve ses, sahne, ışık sistemlerinde, program cd lerinde ambalaj açılması (kullanılmış veya kullanılmamış olması fark etmeden), kutuların yıpranması söz konusu olduğunda tüketici cayma hakkını kullanamaz.
 
MADDE 6- KREDİ KARTI PROBLEMLERİ
Ödemenin kredi kartı veya benzeri bir yöntem ile yapılması halinde tüketici, kartın kendi rızası dışında ve hukuka aykırı biçimde kullanıldığı gerekçesiyle ödeme işleminin iptal edilmesini talep edebilir. Bu halde, kartı çıkaran kuruluş itirazın kendisine bildirilmesinden itibaren 10 gün içinde ödeme tutarını tüketiciye iade eder. 10 günü geçen durumlardan kartı çıkaran kuruluş sorumlu olup, olumsuz bir durumda akta bilgisayar sorumlu tutulamaz.
 
MADDE 7- SİPARİŞLERİN GÖNDERİMİ
Talepler, sipariş sonunda belirlenmiş olan teslimat tipine göre hazırlanmak üzere işleme alınır. Sipariş onaylandıktan sonra en geç 3 (üç) iş günü sonunda kargo firmasına teslim edilir. İlgili kargo firması belirtilen adrese göre siparişi 1 ile 4 iş günü içinde teslim etmekle yükümlüdür.
 
MADDE 8- SİPARİŞ İPTALİ
Sipariş iptalleri ürün/ürünler kargoya teslim edilmeden önce yapılabilir. Ürün/ürünler kargoya teslim edildikten sonra iade prosedürü uygulanır ve akta bilgisayar yasadan doğan %15'lik kesinti yapma hakkını saklı tutar.
 
İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile akta bilgisayar'ın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.
Siparişin sonuçlanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.
aktabilgisayar.net'ten Alıntıdır.